SKI ARÉNA JESENÍK

V dřívějším areálu kasáren, na pozemcích města Jeseník se my z FENIX SKI TEAM Jeseník staráme o místní tratě určené v zimním období pro veřejnost i klubové tréninky v běhu na lyžích. Při vhodných přírodních podmínkách připravujeme tratě v co nejlepší kvalitě. Pokud to je jen možné, tak přidáváme umělý sníh, který nám napomáhá udržet vhodné běžkařské podmínky přímo v městě Jeseník. 

Rychle dostupné tratě s nejvyšší kvalitou a profilem

Máte jen hodinu volna? Využijte našich tratí. Jsme přímo v městě Jeseník s dobrou dostupností. Pokud nám počasí dovolí, pak je pro Vás průběžně upraveno několik tras. Máte-li rádi spíše rovinky, doporučujeme úvodní 1km kolečko. Jste už ostřílený běžkař? Vyzkoušej si těžší terény na delších tratích. Vše vždy ve spolupráci s Mikroregionem Jesenicko perfektně upraveno.

Tratě dle libosti

Základní tratě o délkách 500m, 1km, 2km a 3km jsou značeny vlastní barvou. Nicméně máte možnost si vyzkoušet různé návazné "spojky" a vytvořit si vlastní okruh. Nicméně vždy s dodržením pravidel ARÉNY viz. níže.

Sdílejte s námi Vaše zážitky ve SKI ARÉNĚ

Máte vhodné fotky, či videa z naší ARÉNY z Vaší aktivity? Sdílejte je s námi na FB, instagramu, či webech #skiarenaJESENIK

SKI ARÉNA JESENÍK

Máme pro Vás 4 okruhy o různých délkách. Lze říci, že čím dál, tím víc do kopce. Takže pokud jste začátečníci, doporučujeme okruhy 500m a 1km. Pro pravidelné běžkaře je k dispozici pak i kopcovitá trasa 3km.

500
1
2
3

Partneři

logo logo logo logo logologo

pravidla arény

Uvádíme klíčové pravidla, která jsou závazná pro každého návštěvníka volně přístupného areálu.

Jen na připravených trasách

Pohybujte se po vyznačených, či ujetých trasách. Jsou koncipovány tak, aby byli spokojeni sportovci i turisté. Opuštěním trasy do lesa, či pasek můžete poničit porosty.

Při závodech

Pokud jsou na tratích organizovány závody, žádáme návštěvníky o uvolnění stopy a prostoru závodníkům v dostatečném předstihu.

Klasika i "skate"

Pokud to jde připravujeme stupu i prostor pro bruslení. Pokud tedy využíváte volného stylu, neničte vyříznutou stoupu.

Pohyb na tratích

V upravených stopách jezděte vpravo, berte ohled na ostatní, vzájemnou ohleduplností předejdete většině nepříjemných situacích. Zastavíte-li nebo spadnete, uvolněte stopu a prostor ostatním.

Bez zvířat i zákaz pěší

Na tratě nevoďte psy, ač nechtěně, tak pes ničí stopu a zejména špatně řeší situace pro rychlé běžkaře při předjíždění. Lyžařské trasy nejsou určeny pro chodce. Pro vycházku v přírodě využijte okolních cest areálu a naše trasy prosím neničte stopami chodců.

Opatrnost a pořádek

Na tratích se pohybují rychlejší závoďáci, či technika pro úpravu tratí, dbejte zvýšené opatrnosti.

Na trasách i v okolí udržujte pořádek, pro sebe i ostatní.

  • Mapa s umístěním ARÉNY
    Fialově označené - na okraji města Jeseník v areálu za Podjezdem