• Horská chata k pobytu pro všechny
    Chata Jesenka se nachází přímo v areálu Červenohorského sedla uprostřed Jesenického hřebene. Její umístění nabízí možnost všestranného vyžití jak v letním tak v zimním období. Stojí vedle dolní stanice lyžařského vleku.

Zažijte krásy jeseníků

Chata Jesenka se nachází přímo v areálu Červenohorského sedla uprostřed Jesenického hřebene.
Její umístění nabízí možnost všestranného vyžití po celý rok. 

Jesenka leží na dolní stanici vleku přímo u sjezdovky, stačí nazout lyže a můžete si užít 7,4km sjezdovek areálu ČHS. Také se blízkém okolí nachází turistické trasy, které jsou v zimním období strojově upravovány. Můžete prakticky od chaty vyběhnout přímo směrem na Vřesovou studánku, Keprník a Šerák či na druhou stranu  na Petrovku a sjet do Koutů a na spodní nádrž Dlouhých strání či na Švýcárnu a nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd..

V blízkosti Červenohorského sedla se pořádají také závody Spartan race, Rock point Horská výzva, Jesenická 70 (Skřítek -ČHS- Skřítek) a mnoho dalších. Kdo by chtěl po sportovních zažitcích si užít trochu relaxace v dojezdové vzdálenosti do 20 km se nachází lázně Jeseník, Lipová a Velké Losiny. V blízkém okolí je i zábavní centrum pro děti a to v Bělé pod Pradědem, faunapark v Lipové, Jelení farma Dětřichov, Bikepark Kouty nad Desnou, a spoustu dalších atrakcí.

Skvělá poloha

Chata leží přímo u jedné sjezdovky v areálu ČHS. Stačí vyjít ze dveří, zapnout lyže a jedete!

Sedlo se vším všudy

Červenohorské sedlo nabízí kompletní zimní nabídku služeb - sjezdovky různých obtížností, běžecké trasy až na Praděd, lyžařské školy aj.
Při zhoršeném počasí lze využít místního bazénu, barů, či restauraci.

Jaro, léto i podzim

Přírodní vyžití v širokém okolí je po celý rok. Například podzimní babí léto s možností doběhnout si na Šerák, či z druhé strany Praděd vytváří jedinečné zážitky.

Jsme na e-chalupy

Vše vyřídíte na odkaze níže. Jednodušše se podíváte na obsazenost, vybavenost, recenze, fotky aj.